Produkty antyalergiczne no image

Published on Styczeń 23rd, 2013 | by admin

0

Odkurzacz dla alergika

Odkurzacz dla alergikaRoztocze to pajęczaki, których rodzina obejmuje około 30 tys. gatunków. Większość z nich jest bardzo mała, o wymiarach od kilkuset mikrometrów, aż do około jednego milimetra. Gatunki roztoczy zamieszkujące domy nazywane są roztoczami kurzu domowego, przebywają one głównie w  szczelinach podłóg, meblach tapicerowanych, materacach i pościeli, ale także w dywanach. Najlepsze warunki do rozwoju roztoczy to wilgoć i ciepło.

Roztocze kurzu domowego to obok pyłków roślin jedna z najczęstszych przyczyn alergii wziewnych. Przyczyną alergii na roztocze kurzu domowego jest przede wszystkim wdychanie ich odchodów, ale także ich martwych szczątków. Najczęstsze objawy alergii na roztocze, zazwyczaj związane z układem oddechowym, to: nieżyt nosa (kichanie, wodnista wydzielina z nosa, itp.), astma lub nasilenie jej objawów. Najlepszym sposobem na uniknięcie alergii na roztocze jest po prostu pozbycie się ich. Można to osiągnąć między innymi przez zrezygnowanie z przedmiotów, w których mogą się one gromadzić. Pomaga w walce z roztoczami częste wietrzenie pomieszczeń, wymrażanie i wietrzenie pościeli oraz pranie i odkurzanie zabawek dziecięcych. Bardzo skutecznym sposobem na usunięcie roztoczy z domu jest częste odkurzanie dywanów i mebli tapicerowanych przy użyciu odkurzaczy z filtrem antyalergicznym.

Z pomocą przychodzi tu firma SEBO – niemiecki producent odkurzaczy najwyższej klasy w tym odkurzaczy dla alergików z unikalnym systemem filtracji całkowicie zatrzymującym zanieczyszczenia wewnątrz odkurzacza.   Opracowany przez SEBO  3-stopniowy system filtracji „Anti Allergy Hospital Grade S-Class Filtration”, na który składa się nawet 11 warstw filtrujących,  to rozwiązanie dedykowane osobom dotkniętym alergią lub astmą, chorobami wywołanymi alergenami kurzu domowego.

Odkurzacz dla alergika SEBO – Powietrze zasysane jest do wielowarstwowego worka filtrującego, skutecznie zatrzymującego pyły i kurz, bakterie, alergeny czy zarodniki grzybów, a także inne, potencjalnie niebezpieczne substancje. Następnie powietrze jest filtrowane w specjalnym filtrze znajdującym się przed silnikiem. Zadaniem tego filtra jest także ochrona silnika. Ostatnim etapem jest elektrostatyczny filtr wylotowy zatrzymujący wszelkie pozostałe zanieczyszczenia, a którego ogromna powierzchnia w odkurzaczach serii Felix powoduje delikatne rozproszenie wydmuchiwanego powietrza. Filtr ten składa się z dwóch warstw tkaniny: wewnętrznej, wykonanej ze specjalnego materiału elektretowego, oraz zewnętrznej, będącej elementem ozdobnym odkurzacza. Filtr elektretowy wykorzystuje podstawowe zasady elektrostatyki – naładowane elektrycznie włókna tkaniny przyciągają cząstki kurzu o przeciwnych ładunkach. Powietrze jest łagodnie rozpraszane na całej powierzchni tkaniny pokrywającej ostatnią warstwę filtra o powierzchni  1648 cm ² , pozwala to zatrzymać nawet najdrobniejsze cząstki kurzu tak, aby wydmuchiwane powietrze było czyste.

Odkurzacz dla alergika produkowany przez firmę SEBO posiada duży wybór akcesoriów dodatkowych, można je rozbudowywać o szczotki i ssawki do różnych powierzchni, węże i rury przedłużające oraz elektroszczotki o różnych szerokościach, a także froterkę do podłóg. Oznaczenie S-Class Filtration, jakie SEBO daje swoim odkurzaczom, nie odnosi się jedynie do samych filtrów. Jest to całkowity poziom czystości powietrza emitowanego przez całe urządzenie.

Niezależne testy British Allergy Foundation wykazały, że skuteczność systemu S-Class Filtration firmy SEBO dla cząstek wielkości 1 mikrona i większych wynosi 100%, co oznacza, że poza urządzenie nie wydostają się żadne cząstki kurzu, pyłki roślinne, alergeny roztoczy kurzu czy zarodniki grzybów lub pleśni. To właśnie dlatego odkurzacz dla alergika firmy SEBO posiada rekomendację British Allergy Foundation – jako produkt doskonały dla osób cierpiących na alergie.

Odkurzacz dla alergika

Tags: , ,


About the AuthorDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑